Anety, Aleksego, Julietty 19 lipca, 2019 23:59:59
Ostrów Wielkopolski

Aktualności

25.10.2017

Nowa atrakcja w Centrum Edukacji Ekologicznej

 LEŚNY SKOCZEK to nowa atrakcja Centrum Edukacji Ekologicznej    w PARKU PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka.

To edukacyjna zabawa, która polega na wykonaniu skoku z miejsca i   porównaniu swojego wyniku do wybranych zwierząt leśnych oraz rekordu człowieka. Leśny   skoczek to zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Nowa atrakcja znajduje się przy grach  edukacyjnych na placu zabaw, niedaleko Parku Olbrzymich Owadów.


Przyjdź i sprawdź, czy skaczesz jak konik polny,  lis czy może zając szarak!

 

  

Nowa atrakcja  finansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

10.10.2017

ŚWIĘTO DRZEWA 2017

15 października (niedziela) zapraszamy ostrowian na obchody "Święta Drzewa", które odbędzie się tradycyjnie już w Parku 600-lecia przy Alei Solidarności (Kozi Borek) w godzinach od 14:00 do 16:00.

„Święto Drzewa” jest programem edukacji ekologicznej, którego inauguracją jest ogólnoświatowa akcja sadzenia drzew – każdego roku w październiku. Ostrów Wielkopolski już po raz trzeci włączy się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew, które Klub Gaja zainaugurował po raz pierwszy w 2003 r.

Kolejny raz w organizację imprezy włączy się Nadleśnictwo Antonin, które przekaże ok. 3500 szt. sadzonek drzew z gatunku: świerk, dąb, buk, klon, lipa, jarząb, brzoza, sosna, daglezja, bez. Mieszkańcy Ostrowa otrzymają je za darmo. 

Ponadto przygotowane będą stoiska Nadleśnictwa Antonin, Referatu Ochrony Środowiska, Miejskiego Zakładu Zieleni, Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Schroniska, gdzie będzie się można dowiedzieć wielu interesujących informacji na temat ochrony środowiska. Na dzieci i młodzież będą czekały liczne atrakcje przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 5.

Podczas ostrowskiego „Święta Drzewa” przeprowadzona zostanie również akcja pn.: Kuba potrzebuje twojej pomocy – przynieś nakrętki oraz zbiórka karmy „Otwórz dla nich drzwi swojego serca”. Nakrętki oraz karmę będzie można oddać podczas obchodów. W zamian ostrowianie otrzymają cebulki kwiatów.

Podczas "Święta Drzewa" nastąpi uroczyste rozdanie nagród dla dzieci, które zostały laureatami w konkursie plastycznym "Ostrów smogowi mówi NIE" - 2.edycja organizowanego przez Miejski Zakład Zieleni Sp. z o.o.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do włączenia się ww. akcję.

Szczegóły na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

27.09.2017

Jesień w PARKU PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka

Koniec lata, zaczęła się jesień, ale to nie koniec atrakcji w PARKu PRZYGÓD! Ośrodek Piaski-Szczygliczka ma wiele do zaoferowania, a przepiękna jesienna aura zachęca do spacerowania.

W jesienne weekendy zaprasza Park Olbrzymich Owadów, który będzie otwarty w sobotę w godz. 14-19 i niedzielę w godz. 12-19, istnieje możliwość rezerwacji dla grup.

Na odwiedzających czekają trzy place zabaw, ścieżki pieszo-rowerowe, ścieżki edukacyjno-ekologiczne, dla aktywnych boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, siłownia na świeżym powietrzu.

Park linowy czynny w październiku w ciepłe weekendy. Zapraszamy

W każdy jesienny weekend zapraszamy do Restauracji Plażowa na smaczne jedzenie, pyszną szarlotkę na ciepło i posiadówki przy kominku. Restauracja będzie otwarta w sobotę w godz. 14-19 i niedzielę w godz. 12-19. 

Organizujemy imprezy okolicznościowe m.in. komunie, chrzciny, urodziny, spotkania integracyjne, stypy, wesela. Oferujemy usługi cateringowe dla klientów indywidualnych oraz firm. Szczegóły pod nr tel.: 691 172 226. 

Do zobaczenia!

1.09.2017

Festyn "Żegnamy lato na rok" już 9 września (sobota) na terenie ośrodka Piaski-Szczygliczka

9 września, festynem "Żegnamy lato na rok" mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego pożegnają tegoroczne lato. 

Ośrodek Piaski – Szczygliczka będzie tego dnia podobnie jak w latach ubiegłych gospodarzem festynu, podczas którego odbywać się będzie  Festiwal Sportu, a także Senioralia 2017. Nie zapomniano oczywiście o najmłodszych, na których czeka moc atrakcji w „Poziomkowym Ogrodzie”. Po raz pierwszy zorganizowana zostanie akcja ekologiczna „Elektroodpady segregujesz cebulki otrzymujesz”.

Festiwal Sportu trwać będzie między godziną 15 a 18 na terenie boiska przy Restauracji Plażowa, małej sceny na polanie przed boiskiem, na alejkach i plaży. Nie zabraknie prezentacji sportowych drużyn ligowych oraz młodzieżowych, a także sukcesów ostrowskiego sportu. Kluby pokazywać będą swój dorobek na specjalnie przygotowanych stoiskach. Odbędą się też pokazowe treningi koszykówki, piłki ręcznej, piłki siatkowej i nożnej, a także pokazy fitness. Na Piaskach zaprezentuje się także Aeroklub Ostrowski, a w ramach sportowych zmagań odbędą się zawody wakeboardu dla dzieci i dorosłych.

Senioralia 2017 formalnie rozpoczną się na ostrowskim Rynku, gdzie prezydent Ostrowa przekaże seniorom klucze do miasta. Następnie, po przejeździe na Piaski, zabawa rozpocznie się Ostrowskim Biesiadowaniem.

Sympatyków tańca zapraszamy pod małą scenę, gdzie, pod nazwą „Roztańczony Ostrów”, odbędzie się pokaz ostrowskich zespołów tanecznych.
Między godzina 15 a 18 najmłodsi uczestnicy festynu będą mogli korzystać z atrakcji „Poziomkowego Ogrodu”, który usytuowany zostanie na polanie obok Wieży Na5ięć. 

Nowością na ostrowskich Piaskach będzie akcja ekologiczna „Elektroodpady segregujesz cebulki otrzymujesz”. Aby wziąć udział w akcji należy dostarczyć na wspólne stoisko Referatu Ochrony Środowiska i MZO, pomiędzy godziną 15 a 18, drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz drobne AGD. W zamian za przyniesione odpady mieszkańcy otrzymają cebulki kwiatów (5 szt.). 

W czasie tegorocznego festynu prowadzona będzie także akcja profilaktyczna w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Reaguj na przemoc!". Celem kampanii jest zmniejszenie zjawiska przemocy w rodzinie, podniesienie wrażliwości społecznej na zjawisko przemocy oraz podniesienie świadomości społecznej w zakresie przyczyn i skutków przemocy w rodzinie.

Tego dnia będzie można także pobrać wniosek na Ostrowską Kartę Rodziny 3+, Ostrowską Kartę Seniora oraz zagłosować na wybrane przez siebie zadania w ramach III edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Podczas festynu prowadzona będzie II edycja społecznej kampanii edukacyjnej "Ostrów smogowi mówi NIE". Będą rozdawane gadżety, a także ulotki informujące o sposobach walki z niską emisją.

9 września, w dniu festynu, PRZEJAZD KOLEJKĄ TURYSTYCZNĄ będzie bezpłatny.

Szczegóły na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

16.08.2017

PARK OLBRZYMICH OWADÓW i nie tylko...

Park Olbrzymich Owadów ma nowych lokatorów! Pojawiły się stonka ziemniaczana, turkuć podjadek, osa pospolita oraz larwy muchy wraz z poczwarką.

Park Olbrzymich Owadów to miejsce, gdzie każdy może z bliska przyjrzeć się owadom na co dzień żyjącym wokół nas. Figury owadów wykonane są w skali od 75:1 do 300:1 i są ich wierną kopią. W Parku możemy znaleźć owady pszczołowate, pajęczaki, motyle, ważki, chrząszcze, kleszcze i nie tylko...

Od połowy sierpnia można przyjrzeć się ogromnym grzybom, które znakomicie uzupełniły dotychczasową ofertę. Odwiedzający mogą dowiedzieć się z tabliczek informacyjnych m.in. o muchomorze, kurce czy prawdziwku. Dodatkowo przed wejściem umieszczone zostały gry edukacyjne - puzzle z obrazami grzybów.

Obecnie w parku obejrzeć można 29 figur owadów oraz 8 grzybów.

Zakup eksponatów finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.