Najlepsza karma dla psa po sterylizacji – Ranking karm dla psa po sterylizacji

Odpowiednio skomponowana dieta dla psa po zabiegu sterylizacji pomoże we właściwy sposób zadbać o jego zdrowie. Trzeba pamiętać, że w jego organiźmie następują zmiany hormonalne, które zmniejszają zapotrzebowanie energetyczne i jednocześnie zwiększają apetyt. Dlatego ważne jest, aby nie dopuścić do nadwagi czy otyłości u pupila, ponieważ może to być dla niego niebezpieczne. Z dobrej jakości karmą można uniknąć tych problemów. Przejrzyj najwyżej oceniane produkty dla psów po zabiegu sterylizacji.

Ranking karm dla psa po sterylizacji w 2021 roku

Miejsce Nazwa Cena Najtańsza oferta
1 Brit Care Mini Grain Free Light Sterilised bez zbóż 7kg 124 zł Sprawdź teraz
2 Eukanuba Daily Care Adult Overweight, Sterilised 12,5kg 131 zł Sprawdź teraz
3 Royal Canin Medium Sterilised 10Kg 184 zł Sprawdź teraz
4 Pro Plan OptiWeight Adult Light Sterilised 2x14kg 338 zł Sprawdź teraz
5 Tropidog Premium Adult All Breeds Light/Sterilised 12Kg 108 zł Sprawdź teraz
6 Pnf Pure Life Light/Sterilized 12kg 189 zł Sprawdź teraz
7 Eukanuba Daily Care Adult Overweight, Sterilised 12,5kg 135 zł Sprawdź teraz
8 Royal Canin Veterinary Care Nutrition Neutered Adult Small Weight&Dental 30 2x8kg 324 zł Sprawdź teraz
9 Essential Foods Dog Contour Karma Bezzbożowa Dla Psów Z Nadwagą I Po Sterylizacji 12,5Kg 216 zł Sprawdź teraz
10 Royal Canin Veterinary Care Nutrition Neutered Adult Weight&Skin 28 2x10kg 340 zł Sprawdź teraz

Najlepsze karmy dla psa  po sterylizacji w 2021 roku

1. Brit Care Mini Grain Free Light Sterilised bez zbóż 7kg

 Brit Care Mini Grain Free Light Sterilised bez zbóż 7kg

Cena: ok. 124 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Brit Care Mini Grain Free Light&Sterilised jest jedną z najczęściej kupowanych karm przeznaczonych dla dorosłych psów małych i miniaturowych ras, które zmagają się z problemem otyłości bądź nadwagi. Do najważniejszych cech tej karmy można zaliczyć między innymi to, że jest bezbożowa oraz hipoalergiczna, więc można być spokojnym o to, że po jej spożyciu nie wystąpią żadne reakcje alergiczne. Co więcej, ta karma wyróżnia się wysoką zawartością kwasów tłuszczowych, które doskonale wzmacniają serce.

2. Eukanuba Daily Care Adult Overweight, Sterilised 12,5kg

 Eukanuba Daily Care Adult Overweight, Sterilised 12,5kg

Cena: ok. 131 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Eukanuba Daily Care Adult Overweight, Sterilised to specjalna karma przeznaczona dla dorosłych psów z tendencją do nadwagi lub będących po zabiegu sterylizacji. Ten produkt został opracowany w taki sposób, aby zaspokajać wszystkie potrzeby pupila. Karma Eukanuba Daily doskonale dba o prawidłową masą czy też regenerację po sterylizacji. Wyróżnia się ona świetnie skomponowanym składem. Oprócz suszonego kurczaka i indyka zawiera ona również wiele cennych minerałów, które wpływają na zdrowie pupila.

3. Royal Canin Medium Sterilised 10Kg

 Royal Canin Medium Sterilised 10Kg

Cena: ok. 184 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Royal Canin Medium Sterilised jest polecana dla psów, które są po zabiegu sterylizacji. Odpowiednio skomponowany skład dostarcza im wszystkich niezbędnych witamin, jak i minerałów. Dzięki wysokiej zawartości białka ta karma pomaga zachować odpowiednią masę mięśniową. Co więcej, specjalna kombinacja włókien pokarmowych wpływa na uczucie sytości u psa. Ponadto, zmniejszony poziom tłuszczu sprzyja utrzymaniu właściwej masy ciała. Decydując się na tę karmę, z pewnością uniknie się otyłości u pupila.

4. Pro Plan OptiWeight Adult Light Sterilised 2x14kg

 Pro Plan OptiWeight Adult Light Sterilised 2x14kg

Cena: ok. 338 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pro Plan OptiWeight Adult Light Sterilised jest świetną propozycją suchej karmy dedykowanej dla dorosłych psów z nadwagą bądź po zabiegu sterylizacji. Do jej najważniejszych cech można zaliczyć między innymi to, że pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę oraz ograniczyć uczucie głodu. Dodatkowo odpowiednie połączenie składników odżywczych wspiera zdrowe stawy, a także aktywny styl życia u psa. Atutem tej karmy jest również to, że zawiera ona wysokiej jakości kawałki kurczaka, witaminę A, C, D3 oraz E.

5. Tropidog Premium Adult All Breeds Light/Sterilised 12Kg

 Tropidog Premium Adult All Breeds Light/Sterilised 12Kg

Cena: ok. 108 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Karma TropiDog Premium Adult All Breeds Light/Sterilised to niskokaloryczna karma odznaczająca się wysoką jakością. Przeznaczona jest dla psów dorosłych wszystkich ras czy wielkości, mających skłonności do tycia, będących po sterylizacji czy też prowadzących mało aktywny tryb życia. Polecana jest też po okresie odchudzania, ponieważ świetnie wspiera utrzymanie optymalnej masy ciała. Jej główną zaletą jest to, że zawiera dużą ilość łatwo przyswajalnego białka. Ponadto ma obniżony poziom tłuszczu.

6. Pnf Pure Life Light/Sterilized 12kg

 Pnf Pure Life Light/Sterilized 12kg

Cena: ok. 189 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Karma Pure Life light and/or sterilised dedykowana jest dla dorosłych psów, które mają problemy z nadwagą, z częstym tyciem, czy też są po zabiegu sterylizacji. Ta dobra karma świetnie wspiera zdrowie skóry oraz wpływa na dobry stan sierści. Doskonale ogranicza też przyrost masy ciała oraz powoduje uczucie sytości. Atutem karmy Pure Life jest to, że dodane zostały do niej owoce oraz warzywa w celu zapewnienia dobrego samopoczucia. Na uwagę zasługuje także to, że nie zawiera ona glutenu ani zbóż.

7. Eukanuba Daily Care Adult Overweight, Sterilised 12,5kg

 Eukanuba Daily Care Adult Overweight, Sterilised 12,5kg

Cena: ok. 135 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Sucha karma Eukanuba Daily Care Adult Overweight, Sterilised charakteryzuje się tym, że skutecznie pomaga w redukcji nadwagi i utrzymaniu szczupłej sylwetki psa. Co więcej, specjalna receptura Vital Health oraz prebiotyki świetnie chronią zdrowie czworonoga. Ta dobra karma o wysokiej jakości odznacza się idealną kompozycją składników, dzięki którym zwierzakowi dostarczane są wszystkie, niezbędne składniki odżywcze. Dodatkowym atutem Eukanuba Daily Care jest to, że zawiera mniejszą ilość kalorii.

8. Royal Canin Veterinary Care Nutrition Neutered Adult Small Weight&Dental 30 2x8kg

 Royal Canin Veterinary Care Nutrition Neutered Adult Small Weight&Dental 30 2x8kg

Cena: ok. 324 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Royal Canin Veterinary Care Nutrition Neutered Adult Small Weight&Dental 30 to gwarancja utrzymania prawidłowej masy ciała u czworonoga. Jest to karma przeznaczona dla dorosłych psów małych ras, psów po zabiegu sterylizacji, psów z tendencją do nadwagi czy też psów z problemami stomatologicznymi. Do zalet tej karmy zalicza się między innymi doskonałą recepturę, a także najlepsze składniki wiążące wapń zawarty w ślinie, co ogranicza powstawanie kamienia nazębnego. Zawiera również witaminę A i D3.

9. Essential Foods Dog Contour Karma Bezzbożowa Dla Psów Z Nadwagą I Po Sterylizacji 12,5Kg

 Essential Foods Dog Contour Karma Bezzbożowa Dla Psów Z Nadwagą I Po Sterylizacji 12,5Kg

Cena: ok. 216 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Essential Foods Dog Contour jest jedną z najczęściej wybieranych karm dla dorosłych psów z nadwagą lub po zabiegu sterylizacji. Charakteryzuje się ona tym, że jest hipoalergiczna. Ponadto ta karma oparta jest na zasadzie behawioralnej optymalizacji – nie zawiera zbóż i opracowana została w taki sposób, aby w jak największym stopniu była dopasowana do naturalnej diety psa. Essential Foods Dog Contour wyróżnia się tym, że doskonale zapewnia stabilność poziomu cukru i stymuluje instynkty zwierzęce.

10. Royal Canin Veterinary Care Nutrition Neutered Adult Weight&Skin 28 2x10kg

 Royal Canin Veterinary Care Nutrition Neutered Adult Weight&Skin 28 2x10kg

Cena: ok. 340 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Karma Royal Canin Veterinary Care Nutrition Neutered Adult Weight&Skin 28 przeznaczona jest dla dorosłych psów ras średnich, psów o wrażliwej skórze, psów po zabiegu sterylizacji czy też z tendencją do nadwagi. Jedną z jej zalet jest odpowiednia receptura, która doskonale pomaga w utrzymaniu optymalnej masy ciała u psa. Co więcej, zawarte w niej składniki odżywcze świetnie wpływają na stan zdrowia skóry, wygląd sierści, jak i pracę przewodu pokarmowego. Karma zawiera witaminy: A, D3, E1, E2, E5.

Jak wybrać dobrą karmę dla psa po sterylizacji?

Po zabiegu kastracji zmienia się gospodarka hormonalna, co wpływa na cały organizm czworonoga. Dlatego ważna jest odpowiednia karma dla psa po sterylizacji. Wybór tego produktu jest bardzo duży. Trzeba pamiętać, że po tym zabiegu zmniejsza się zapotrzebowanie energetyczne u czworonoga. Karma dla psów po sterylizacji musi więc być dobrana indywidualnie dla każdego pupila. Należy wziąć pod uwagę jego poziom aktywności, wielkość i wiek, a także rasę. Karma dla psów sterylizowanych musi być niskokaloryczna. Najlepiej, żeby posiadała w sobie małą zawartość tłuszczy i węglowodanów. Jej składniki muszą być tak skomponowane, aby dostarczała ona wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania czworonoga. Karma dla psa sterylizowanego ma wspierać w zapobieganiu przybierania na wadze, ponieważ otyłość jest bardzo groźna dla czworonogów. Teraz już wiesz, jaka karma dla psa po sterylizacji będzie najlepszym wyborem.

Jaki skład powinna mieć najlepsza karma dla psa po kastracji?

Karma dla psa po kastracji musi uwzględniać to, że po tym zabiegu zmienia się metabolizm czworonoga. Pies staje się niechętny do aktywności ruchowych i jednocześnie wzrasta mu apetyt. Dlatego karma dla psów po kastracji powinna charakteryzować się odpowiednio skomponowanym składem, który właściwie zadba o zdrowie pupila po zabiegu. Na przykład karma dla suki po sterylizacji wyróżniać się może obniżoną wartością energetyczną, która skutecznie pomoże w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała. Jednak trzeba pamiętać, że musi ona powodować uczucie sytości. Jaka karma dla psa po kastracji będzie dobrym wyborem? Z pewnością taka, która w swoim składzie będzie zawierała lekkostrawne białko, lipidy (Omega 3 i 6) oraz błonnik. Ważne są również witaminy, które znakomicie zapobiegają wszelkich chorobom układu moczowego. Warto też zwrócić uwagę na składniki, które przyspieszają spalanie tłuszczów, takie jak na przykład L-karnityna.